Strona główna Iłów Rodzinna rowerowa sobota

Rodzinna rowerowa sobota

1701
0
PODZIEL SIĘ
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej serdecznie zaprasza na XII Rodzinny Rajd Rowerowy „Wisła – królowa polskich rzek”, który odbędzie się w sobotę 8 lipca. Oczekiwani są pasjonaci dwóch kółek nie tylko z terenu gminy, ale też całego powiatu sochaczewskiego. A nawet przypadkowi turyści, którzy przy okazji będą mogli poznać uroki ziemi iłowskiej.

Rajd rozpocznie się o godzinie 10.00 poświęceniem rowerów i motocykli na terenie wokół kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża św. w Iłowie. Następnie motocykliści zrobią rundę honorową na swych pojazdach wokół Rynku Staromiejskiego w Iłowie.

Potem uczestnicy Rodzinnego Rajdu Rowerowego przejdą na Plac Kasztanowy, skąd około godz. 10.30 nastąpi start kilkuosobowymi grupami. Rozwiązanie i podsumowanie rajdu odbędzie się na terenie parku wokół pałacu w Słubicach.

Jednocześnie w trakcie imprezy policjanci z posterunku w Iłowie przeprowadzą wykład na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócą uwagę na to, żeby rowerzyści przekonali się do jeżdżenia w kaskach, zwłaszcza dzieci.

Dla wszystkich uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego organizatorzy przygotowali okolicznościowe koszulki oraz certyfikaty uczestnictwa. Po zakończeniu imprezy planowane są – piknik i wspólna zabawa przy ognisku.

Regulamin rajdu znajduje się na stronie internetowej organizatora, pod adresem www.ilow.org. W rajdzie mogą wziąć udział turyści indywidualnie i grupowo. Preferowane są rodziny i grupy przyjaciół. Osoby poniżej 18 roku życia mogą uczestniczyć w rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Trasa przejazdu będzie wiodła malowniczymi drogami nadwiślańskimi, a jej długość wyniesie 24 km.

Zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie można składać do 7 lipca, elektronicznie na adres stowarzyszenie.ilow@wp.pl. W zgłoszeniu należy podać swoje imię, nazwisko, adres, a w przypadku osób niepełnoletnich poza swoimi danymi również imię i nazwisko pełnoletniego opiekuna.

Przy okazji zapraszamy  na  XVIII Świętojański Rajd Motocykli Zabytkowych im. gen. Franciszka Seweryna Włada „Bzura 2017”.
Informacje na temat rajdu motocykli znajdują się na stronie współorganizatora – Klubu Miłośników Dawnej Motoryzacji „Kardan”.

Wanda Dragan
Fot. Wanda Dragan

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozbudowa remizy
Następny artykułKostka na parkingu