Strona główna Teresin Rodzina zapracowała na sukces

Rodzina zapracowała na sukces

2659
0
PODZIEL SIĘ
Warszawa, 20.06.2017. W ogrodach Palacu Prezydenckiego Andrzej Duda wzial udzial w uroczystej Gali AgroLigi 2016. Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP Uwaga!!! Zdjecia pochodzace z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP moga byc wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materialow, dotyczacych dzialan Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralnosc zdjecia - w tym kadrowanie czy obrobka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjec pochodzacych z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materialach o charakterze politycznym jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjecia nie może naruszać dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydenta RP, Jego Rodziny i Kancelarii Prezydenta. Publikujacy zdjecia zobowiazuje sie do podpisania ich autora oraz zrodla ich pochodzenia.

Rodzina państwa Kacprzaków z miejscowości Stare Paski (gm. Teresin) może pochwalić się wieloma wyróżnieniami w konkursach rolniczych. Na ich wspólny sukces złożyła się ciężka praca, która stanowi jednocześnie wielką pasję.

Początki rodzinnego gospodarstwa sięgają lat 80., kiedy to zostało przejęte po rodzicach. Stopniowo powiększane i profilowane, z czasem zostało przestawione na produkcję trzody chlewnej. Obecnie Barbara i Ryszard Kacprzakowie gospodarują – wraz z synami Piotrem i Damianem – na 160 ha (są to grunty własne i dzierżawione) i specjalizują się w uprawie zbóż paszowych i rzepaku, oraz produkcji trzody chlewnej. Wysoka kultura agrotechniczna, mimo słabych gleb pozwala uzyskiwać wysokie plony. Obecnie stado podstawowe liczy 500 loch, od każdej uzyskuje się średnio 31 sztuk prosiąt rocznie. Rocznie Kacprzakowie produkują 14 000 warchlaków i 3200 tuczników. Cała produkcja zwierzęca, która odbywa się w trzech chlewniach, jest w pełni zautomatyzowana.

Gospodarze byli wyróżnieni w 2008 roku jako finaliści, a w 2017 roku zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Rolnik-Farmer Roku” w kategorii „Rolnicy”. Zdobyli także tytuł Wicemistrza Województwa Mazowieckiego w konkursie „Agroliga 2008”, zaś w 2016 roku zostali Mistrzami Województwa Mazowieckiego w konkursie „Agroliga 2016” w kategorii „Rolnicy”. Największym sukcesem było zdobycie tytułu Wicemistrza Krajowego AgroLigi 2016 w kategorii „Rolnicy”. Za to osiągnięcie otrzymali w czerwcu 2017 roku z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy puchar i list gratulacyjny.

– Te wyróżnienia dają mi wielką satysfakcję, bowiem nic nie przychodzi samo. Czuję się spełniony, wiedząc, że to co osiągnąłem, zawdzięczam ciężkiej pracy, uporowi i błogosławieństwu Bożemu. Jestem wdzięczny mojej żonie, za wspólny trud, ciepło rodzinnego domu oraz synom, którzy z pasją przejmują gospodarstwo z zamiarem dalszego rozwoju – mówi Ryszard Kacprzak.

erka

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPorady na lato
Następny artykułPonownie na podium