Pożegnanie z okręgówką

PIŁKA NOŻNA Tylko przez jeden sezon trwała przygoda piłkarzy Promyka Nowa Sucha z warszawską okręgówką. Piłkarze Jerzego Podbrożnego dzielnie walczyli na boisku. Niestety ostatecznie musieli jednak przełknąć gorycz spadku.

Jedenaste miejsce w tabeli spowodowało, że nasi piłkarze musieli rozegrać barażowy dwumecz z Agape Białołęka Warszawa. Szansę na pozostanie w okręgówce Promieniści pogrzebali już przed tygodniem. Porażka na własnym boisku 0:4 praktycznie przekreśliła wszelkie szanse na utrzymanie.

Jedynie gol w pierwszych minutach rewanżowego meczu dawał cień szansy. Niestety Promyk nie potrafił tego dokonać i wraz z upływem czasu szanse na utrzymanie malały. Spadły do zera w sześćdziesiątej pierwszej minucie. Gospodarze strzelili wtedy gola na wagę zwycięstwa. Przyznać trzeba, że piłkarze z Nowej Suchej grali ambitnie i z honorem chcieli opuścić okręgówkę. Strzelili nawet dwa gole, tyle, że z pozycji spalonej. Nie udało się choćby zremisować. Szkoda.

Agape Białołęka – Promyk Nowa Sucha 1:0 (0:0)
skład: Bartłomiej Dragański – Dominik Popławski, Marek Simiński, Marcin Jaworski (67′ Piotr Kamiński), Łukasz Pacholski, Michał Maciak (85′ Filip Orłowski), Marcin Nowak, Marcin Gajda, Kamil Marcinkowski, Łukasz Piórkowski (70′ Mariusz Mikulski) i Sylwester Płacheta (82′ Rafał Dalke)

W sezonie 2017/2018 Promyk Nowa Sucha zagra w grupie IV Warszawskiej Klasy A. Jego rywalami będą: Piast Feliksów, Milan Milanówek, Ryś Laski, LKS Osuchów, Zaborowianka Zaborów, Orzeł Kampinos, Partyzant Leszno, Błonianka II Błonie, LKS II Chlebnia, Passovia Pass, Wrzos Międzyborów, FC Płochocin oraz UKS Ołtarzew.

Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz