Strona główna Kultura Polska na fotografii

Polska na fotografii

927
0
PODZIEL SIĘ

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie ogłosiła wakacyjny konkurs dla młodych pasjonatów fotografii. Celem Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Polska moim okiem – ludzie, fakty, wydarzenia” jest zachęcenie do poszukiwania piękna polskiej ziemi, utrwalanie więzi społecznych i patriotycznych, pokazania portretów Polaków i ważnych wydarzeń.

Konkurs jest w trzech kategoriach wiekowych – dzieci od lat 7, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna oraz dorośli. W każdej z kategorii zostanie przyznana jedna nagroda. Udział jest bezpłatny. Warunkiem jest dostarczenie maksymalnie trzech prac, koniecznie w wersji tradycyjnej na papierze oraz w wersji cyfrowej, opisanych przez autora i oryginalnych. Prace można dostarczać osobiście lub drogą pocztową do 21 sierpnia.
Uroczysty finał konkursu odbędzie się 26 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 17.00. Gościem specjalnym w tym dniu będzie Czesław Czapliński, ceniony w świecie fotograf, dziennikarz i dokumentalista. Od prawie 40 lat mieszka on w Nowym Jorku, gdzie szczególne uznanie zdobył jako autor i współautor ponad 30 albumów, m.in. Michaela Jacksona, zdjęć Nowego Jorku, czy też z wizyt papieża Jana Pawła II. Fotografował najbardziej znane osobistości świata biznesu, kultury, polityki i sportu. Prace jego publikowane były w najbardziej prestiżowych gazetach świata i pokazywane w znanych, światowych galeriach. Jest twórcą agencji fotograficznej Photo Medium Co. Zrealizował też kilka filmów dokumentalnych. W trakcie spotkania opowie, jak osiągnął sukces i o swojej fotograficznej i filmowej pasji.
BN