Półmaraton coraz bliżej

fot.pixabay

LEKKOATLETYKA Trwają zapisy do tegorocznej edycji Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą. Największa sochaczewska impreza tego typu i jedna z najstarszych na Mazowszu odbędzie się w niedzielę 3 września. Sportowcy pobiegną w niej już po raz 34.

Jak informują organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo w tym roku przypada dziesiąta rocznica śmierci pomysłodawcy imprezy, Jana Cembrzyńskiego. Dla uczczenia Jego pamięci, prócz tej stałej już nagrody za 72. miejsce, przyznana zostanie nagroda dla zawodnika, który jako pierwszy pokona 10 km trasy.

W tym roku trasa półmaratonu (21.097m) jest niemal identyczna, jak ta z roku 2015. Jej początek i koniec oczywiście będzie na stadionie MOSiR przy ul. Warszawskiej 80. Droga asfaltowa, płaska, wiedzie ulicami – Warszawską, Gawłowską, dalej przez Gawłów i Żuków do Mistrzewic, a stamtąd powrót na stadion MOSiR.

Biuro biegu będzie czynne w dniu startu od 8.20 do 9.10. Na godzinę 9.20 zaplanowane jest uroczyste otwarcie imprezy, a zaraz potem odbędzie się start mini biegu dla dzieci na dystansie 210,97 m. Wystartują w nim dzieci do lat 7. Z kolei start honorowy zaplanowany jest na godz. 10.00, zaś dziesięć minut później zawodnicy ruszą do ścigania podczas startu ostrego. Pierwszy zawodnik na mecie przewidywany jest ok. godz. 11.20. Rywalizacja odbędzie się w jedenastu kategoriach oczywiście z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Dodatkowo przyznane zostaną nagrody dla najmłodszej i najstarszej zawodniczki, najmłodszego i najstarszego zawodnika, najlepszego zawodnika i zawodniczki powiatu sochaczewskiego oraz nagroda za zajęcie 72 miejsca, również dla uczczenia pamięci Jana Cembrzyńskiego.

Zachęcamy do udziału w imprezie i uczczenia w ten sposób pamięci żołnierzy, walczących w kampanii wrześniowej 1939 na ziemi sochaczewskiej, a także ze względu również na przypadającą w tym roku okrągłą rocznicę śmierci Pana Jana Cembrzyńskiego – zapraszają organizatorzy.

Do biegu zgłosiło się już kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek. Zapisywać można się poprzez stronę internetową www.pulsarsport.pl w terminie do dnia 25 sierpnia 2017.r

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz