Strona główna Kultura Poetycka batalia

Poetycka batalia

1606
0
PODZIEL SIĘ

W Klubie Kontrast przy Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbyła się druga edycja „Bitwy na dwa Wiersze”. Tym razem zwycięzcą był Łukasz Szewczyk, redaktor „Kulturki”.

– Cieszy nas, że stopniowo rozwija się ruch poetycki w Sochaczewie, i coraz to nowe osoby decydują się ujawnić swoje utwory. Starają się zmierzyć z publicznością i nie piszą już do szuflady – mówi Tadeusz Hutkowski, współorganizator „Bitwy na dwa wiersze” i prowadzący spotkania.

W drugiej edycji głównym jurorem i gościem specjalnym był Maciej Woźniak, który znany jest głównie z felietonów o muzyce i literaturze. Publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Twórczości” i „Literaturze na Świecie”. Był nominowany do Nagrody im. Józefa Czechowicza, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego – Orfeusz 2013. Poeta, bo Woźniak również pisze od lat wiersze, zaprezentował swój najnowszy tomik „Obywatelstwo Podwójnego Kraju”.

W przerywniku artystycznym, przed główną batalią wystąpiła Anita Znamirowska, młoda wokalistka i finalistka projektu „Sochaczew rozśpiewany”. Zaśpiewała utwory z repertuaru Edyty Geppert, Ireny Jarockiej i Anny Jantar.
Wśród ponad 20 zgłoszonych uczestników zwyciężył utwór Łukasza Szewczyka. Jego krótki wiersz spodobał się jury konkursu najbardziej.

BN