Strona główna Młodzieszyn Pielgrzymi w Licheniu

Pielgrzymi w Licheniu

947
0
PODZIEL SIĘ

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie wyruszyli w pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego znajdującego się w Licheniu. Modląc się o łaski uzdrowienia i umocnienia wiary dla siebie i swoich bliskich.

Uczestnictwo we Mszy świętej w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, poruszyło serca. Widok tak pięknej Bazyliki, składającej się z trzech części dwupoziomowej świątyni, dzwonnicy i wieży, gdzie do głównego wejścia prowadzą 33 stopnie, zapiera dech w piersiach.

Zieleń podkreślająca piękno kapliczek, pomników, posągów, doprowadziła nas do 25-metrowej kamiennej góry, miejsca zwanego Golgota. Na trasie od podnóża aż do szczytu. gdzie znajduje się krzyż z figurą Pana Jezusa, rozmieszczone są stacje Drogi Krzyżowej, gdzie obok nich znajdują się liczne groty i kaplice, pokazujące prawdę o grzechu, odkupieniu, o zdradzie i miłości.

Odwiedziliśmy także Źródełko, aby pozyskać wodę pełniącą łaski uzdrowienia dla osób chorych, którzy nie mogli z nami być. Zmęczeni, ale pełni wiary i nadziei płynących z naszych serc, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Był to dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci i sercach. Liczymy, że to nie ostatnia nasza taka podróż.

Magdalena Charazińska
Beata Lińska

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPÓR PRZYPŁACONY ŻYCIEM
Następny artykułCzas na stadion