Strona główna Sochaczew miasto Odpady muszą poczekać

Odpady muszą poczekać

807
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Przez prawie miesiąc na terenie siedmiu gmin powiatu sochaczewskiego nie działa PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sochaczewie. Umowa z poprzednią firmą obsługującą ten punkt wygasła 30 czerwca. Nowej nie udało się wyłonić, i mieszkańcy będą musieli poczekać z wielkogabarytowymi i nietypowymi odpadami komunalnymi.

– Pierwszy przetarg, który był ogłoszony pod koniec czerwca, został unieważniony z powodów proceduralnych. Startowała w nim firma Partner z Warszawy. Kolejny przetarg ma być rozstrzygnięty 26 lipca. Do tego czasu nie ma możliwości korzystania z usług dotychczasowego PSZOK przy ulicy Chemicznej w Sochaczewie – mówi Ewelina Zientara, podinspektor wydziału ds. gospodarki komunalnej w Urzędzie Gminy Sochaczew.
Na rozstrzygnięcie, jaka firma będzie obsługiwać PSZOK, muszą poczekać również gminy tworzące od 2 lat gminne porozumienie dotyczące zbiórki odpadów komunalnych. W porozumieniu tym są miasto Sochaczew, gmina Sochaczew oraz gminy – Teresin, Iłów, Młodzieszyn, Brochów i Rybno. W urzędach tych gmin mieszkańcy zostali poinformowani o tym, by tymczasowo wstrzymali się z przekazywaniem selektywnie zebranych śmieci do PSZOK.

Dotyczy to zwłaszcza odpadów wielkogabarytowych m.in. pobudowlanych i poprzemysłowych. W gminach zapewniają, że zgromadzone śmieci, które mieszkańcy będą na razie musieli zmagazynować na swoich posesjach lub w ich sąsiedztwie, zostaną na pewno od nich odebrane.

Na razie trudno ocenić, jakie firmy będą startować w przetargu. Otwarcie ofert nastąpi 27 lipca o godzinie 10.15. Nowa umowa ma obowiązywać od 1 sierpnia przez kolejny rok.

BN