Strona główna Kampinos Odbiór śmieci bez zmian

Odbiór śmieci bez zmian

938
0
PODZIEL SIĘ

KAMPINOS Od 1 lipca w gminie obowiązują nowe zasady segregacji śmieci. Przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów wygrało konsorcjum firm Remondis i Zebra Recykling, z którym pod koniec czerwca została podpisana umowa na najbliższe pół roku, czyli do końca 2017 roku.

Ceny za odbiór śmieci przez najbliższe 6 miesięcy będą na tym samym poziomie. Jedyną zmianą jest wprowadzenie dodatkowego worka na bioodpady, co może spowodować nieznaczny wzrost kosztów. Władze gminy Kampinos chcą tego uniknąć. Proponują mieszkańcom możliwość korzystania z własnych kompostowników, co pozwoli utrzymać niezmienioną stawkę za odbiór śmieci. Wprowadzenie takiego kompostowania bioodpadów na posesjach jest opłacalne nie tylko dla budżetu domowego, ale też i środowiska, gdyż tworzy się własny, ekologiczny nawóz naturalny.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów od 1 lipca ustalił nowe godziny przyjmowania śmieci. Czynny jest w piątki od 14.00 do 17.00 i w soboty od 8.00 do 13.00. Pod koniec roku zapowiadany jest kolejny wybór firmy, która zajmie się zagospodarowaniem odpadów. Czy tym razem na rok czy pół roku, o tym zdecydują radni.

BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzas powstrzymać smog
Następny artykułOcieplą Mazowsze