Strona główna Sochaczew miasto Ocieplą Mazowsze

Ocieplą Mazowsze

891
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego

Znana jest już firma, która na zlecenie Urzędu Miejskiego wykona remont budynku Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie, byłego kinoteatru „Mazowsze”.

Na ogłoszony przetarg, dotyczący wykonawcy tej inwestycji, wpłynęły dwie oferty. Najniższa została złożona przez sochaczewską firmę SochBud i wyniosła 1 575 310 złotych. Dodajmy, że kolejna oferta była o prawie pół miliona wyższa, i opiewała na kwotę 2 035 875 złotych.

Jak już informowaliśmy, inwestycja będzie realizowana ze środków, jakie miasto otrzymało z funduszy zewnętrznych, przeznaczonych na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Z tych samych środków w tym roku ma być przeprowadzony również remont hali sportowej w Chodakowie i boryszewskiej filii SCK.

Natomiast w przypadku chodakowskiego Centrum zakres prac przewiduje m.in. budowę podjazdu dla niepełnosprawnych, wymianę okien i drzwi oraz ocieplenie ścian i dachu. Wymieniony zostanie także cały system centralnego ogrzewania. A zakończenie prac przewidziano na koniec listopada.

atu
Fot.: Jerzy Szostak