Strona główna Kronika kryminalna Nożownik zaatakował autokar

Nożownik zaatakował autokar

1846
0
PODZIEL SIĘ
KOŻUSZKI PARCEL Do groźnego zdarzenia doszło 11 lipca na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Kożuszki Parcel. Dzięki skutecznej interwencji policjantów udało się zatrzymać 45–letniego mężczyznę, który rzucił metalową latarką w szybę czołową jadącego autokaru przewożącego kilkudziesięciu pasażerów.
Dyżurny sochaczewskiej komendy został poinformowany, że mężczyzna idący poboczem drogi krajowej nr 92 rzucił metalową latarką w stronę autokaru, uszkodził szybę czołową i groził nożem kierowcy.
Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału prewencji, którzy podjęli decyzję o zatrzymaniu agresywnego mężczyzny. Mieszkaniec gminy Sochaczew nie reagował na polecenia wydane przez funkcjonariuszy i groził im nożem. W trakcie zatrzymania 45 – latka, jeden z policjantów został ranny, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Zachowanie agresywnego mężczyzny mogło mieć tragiczne skutki. Kierowca autobusu – przewożącego 33 osoby – w chwili uderzenia latarką w szybę mógł stracić panowanie nad pojazdem.
Dzięki szybkiej interwencji policjantów, 45–letni mieszkaniec gminy Sochaczew został zatrzymany. Może teraz odpowiadać za uszkodzenie mienia, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy publicznych, a także uszkodzenie ciała.
 KPP