Strona główna Kronika kryminalna Nożownik zaatakował autokar

Nożownik zaatakował autokar

1217
0
PODZIEL SIĘ

KOŻUSZKI PARCEL Do groźnego zdarzenia doszło 11 lipca na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Kożuszki Parcel. Dzięki skutecznej interwencji policjantów udało się zatrzymać 45–letniego mężczyznę, który zaatakował autokar, a potem ranił policjanta.

45-latek najpierw rzucił metalową latarką w szybę czołową jadącego autokaru, przewożącego kilkudziesięciu pasażerów. W chwilę po tym zajściu został o nim poinformowany dyżurny sochaczewskiej komendy. Z informacji wynikało, że mężczyzna idący poboczem drogi krajowej nr 92 rzucił metalową latarką w stronę autokaru, uszkodził szybę czołową i groził nożem kierowcy.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z wydziału prewencji, którzy podjęli decyzję o zatrzymaniu agresywnego mężczyzny. Mieszkaniec gminy Sochaczew nie reagował jednak na polecenia wydane przez funkcjonariuszy i groził im nożem. W trakcie zatrzymania 45–latka, jeden z policjantów został ranny nożem, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zachowanie agresywnego mężczyzny mogło mieć tragiczne skutki. Kierowca autobusu -przewożącego 33 osoby – w chwili uderzenia latarką w szybę mógł stracić panowanie nad pojazdem.

Dzięki szybkiej interwencji policjantów, 45–letni mieszkaniec gminy Sochaczew został zatrzymany. Może teraz odpowiadać za uszkodzenie mienia, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy publicznych, a także uszkodzenie ciała.

Agnieszka Dzik/ KPP