Strona główna Sochaczew miasto NADRABIAJĄ DROGOWE ZANIEDBANIA

NADRABIAJĄ DROGOWE ZANIEDBANIA

1115
0
PODZIEL SIĘ

Po latach zapomnienia Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich próbuje nadrobić wieloletnie zaniedbania w swojej infrastrukturze drogowej na terenie Sochaczewa i rusza z przebudową ulicy Piłsudskiego. Z kolei miasto odwodni ulice Małą i Gagarina.

Już w lipcu firma Prima – na zlecenie MZDW – ułoży nakładkę asfaltową na ulicy Piłsudskiego, od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do ronda, czyli na odcinku prawie 560 metrów. Wymienione zostaną także krawężniki jezdni. Koszt inwestycji to 286 619 zł.
Podczas remontu nie jest planowane zamknięcie obydwu pasów jezdni. I ruch będzie się odbywał systemem wahadłowym. Do krótkiego zamknięcia ulicy może dojść podczas przebudowy przejazdu kolejowego w obrębie skrzyżowania Pisłudskiego i 1 Maja.

Remont na raty

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ulica została wyremontowana od Warszawskiej do Olimpijskiej. Przy okazji ułożono także nowy chodnik na całym jej odcinku. Także w 2016 roku MZDW zakończyło przebudowę ronda na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Licealną i Towarową.
– Bardzo się cieszę, że ulica Piłsudskiego nabierze nowego blasku. Pozwolę sobie przypomnieć, że w zeszłym roku na koszt miasta na odcinku od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do ronda przy wiadukcie zostały wymienione wszystkie lampy – mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.
W tym roku powinna rozpocząć się również przebudowa ulicy Chodakowskiej. Jednak w tym przypadku MZDW napotkał na niespotykany w swojej historii problem. Jak poinformowała nas Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzki na ogłoszony w tej sprawie przetarg nie wpłynęła żadna oferta: – Brak ofert w pierwszym przetargu nie oznacza, że MZDW zrezygnuje z tej inwestycji. Wprost przeciwnie. Mamy nadzieję, że w drugim przetargu uda się wyłonić wykonawcę i ulica zostanie przebudowana – powiedziała nam Monika Burdon.

Mała się doczekała

Dużo lepsze informacje mamy dla mieszkańców ulicy Małej i Gagarina. Ich długo oczekiwany remont powinien się rozpocząć w drugiej połowie lipca. A wykona go sochaczewska firma Grand – Bud, która złożyła najniższą ofertę na ogłoszony w tej sprawie przetarg i wyniosła ona 325 446 zł. Z kolei druga oferta przedłożona przez Hydro – Instal opiewała na kwotę 487 000 złotych. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany zakończyć prace do 29 września.
Utwardzenie ulicy chciano przeprowadzić w ubiegłym roku w ramach akcji „Drogi zamiast błota”. Jednak nic z tego nie wyszło. Powodem było położenie zarówno Małej, jak i Gagarina. Te znajdują się w niecce, która podczas opadów czy roztopów przemienia się w nieprzejezdne bajoro. W tej sytuacji wylanie samej nakładki asfaltowej, bez wybudowania odwodnienia zbierającego gromadzącą się na ulicach wodę, mijałoby się z celem.
Dlatego władze miasta zdecydowały się na kompleksowe rozwiązanie problemu: deszczówka i asfalt.
Najpierw wykonawca przebudowy ułoży w Małej i Gagarina sieć kanalizacji deszczowej o długości 355 metrów wraz z niezbędnymi wpustami i studniami. Trafiająca do niej woda będzie spływała do kolektora w ulicy Puławskiego, a następnie burzowcem pod ulicą zamkową odprowadzana do Bzury. Po ułożeniu kanalizacji deszczowej na Małej i Gagarina zostanie położona nawierzchnia asfaltowa. Jezdnia obydwu ulic po przebudowie będzie miała pięć metrów szerokości, a jej pobocze zostanie utwardzone tłuczniem.

Jerzy Szostak
Fot.: Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZARZUTY DLA URZĘDNIKÓW
Następny artykułPrawie bez zmian