Strona główna Iłów Lato pełne atrakcji

Lato pełne atrakcji

964
0
PODZIEL SIĘ

IŁÓW W gminie zaplanowano wiele wakacyjnych atrakcji dla młodych mieszkańców. W planach jest sporo wyjazdów w bliższą i dalszą okolicę. Ostatnia była wycieczka do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, gdzie dzieci uczestniczyły w wakacyjnych warsztatach z Joszko Brodą, artystą ludowym z Beskidów. Najmłodsi poznawali oryginalne instrumenty, takie jak gajdzica czy kobza. W wolnym czasie wysłuchali koncertu oraz zwiedzali pałac.

Teraz czekają kolejne wyjazdy. Najbliższy szykuje się 31 lipca. To ma być 8-godzinny rejs statkiem po Wiśle od Płocka do Stróżewka. W programie gry, zabawy oraz poznawanie okolic. Natomiast zupełnie nietypowy będzie wypad do Krainy Westernu w Sońsku. Dzieci czeka tam spotkanie ze światem kowbojów i Indian. Całodzienna wycieczka zapowiadana jest na 3 sierpnia. W programie m.in. jazda starą ciuchcią, wioska indiańska, nietypowy plac zabaw i zjeżdżalnia linowa. Będzie można popisać się umiejętnościami w strzelaniu z łuku, z wiatrówki, płukania złota, czy ścigać się na indiańskim torze przeszkód. Każdy będzie mógł też nabyć drobne pamiątki westernowe i zwiedzić mini zoo.

– Staramy się co roku, aby za każdym razem były to nowe i ciekawe wyjazdy. W spotkaniach w większości uczestniczą te same dzieci co roku, więc nie może być nudno. Zatem nie tylko tradycyjnie ulubiony basen i wyprawy do Warszawy, ale też ciekawe miejsca związane z kulturą i turystyką w naszym regionie – mówi Małgorzata Czubiel, instruktor z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie, który jest organizatorem letniego wypoczynku najmłodszych.

BN
Fot. GOK Iłów

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowi dyrektorzy szkół
Następny artykułSubwencja do zwrotu