Strona główna Sochaczew miasto Koperty rozchwytywane

Koperty rozchwytywane

1463
0
PODZIEL SIĘ

Takiego sukcesu nowej akcji Urzędu Miejskiego nikt się nie spodziewał. W ciągu zaledwie trzech tygodni wydano ponad 400 „kopert życia”. Przypomnijmy, że celem akcji jest zapewnienie osobom starszym, w szczególności mieszkającym samotnie, niesamodzielnym, niepełnosprawnym bądź przewlekle chorym, bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia życia.

„Koperta” zawiera dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. I jest noszona przy sobie przez osoby starsze, lub wieszana na lodówce. Umieszczenie pakietu w widocznym i dostępnym miejscu umożliwia – w razie wypadku lub zasłabnięcia służbom medycznym (także policji, straży pożarnej czy służbom socjalnym) – szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze. Nawet wtedy, gdy w domu znajdują się inni domownicy, a ci w większości nie orientują się w zawiłościach choroby dziadków.

Aby pobrać koperty, należy zgłosić się do Urzędu Miejskiego do pokoju 425 (III piętro). Istotne jest również to, że osoby starsze nie muszą fatygować się do ratusza osobiście. Może to za nie zrobić ktoś z rodziny, znajomy czy sąsiad. Jedynym warunkiem, jaki musi spełnić osoba odbierająca kopertę, jest posiadanie danych seniora: imienia, nazwiska, numeru pesel oraz adresu. Koperta oczywiście jest bezpłatna.

dot