Strona główna Sochaczew miasto Koniec szamb

Koniec szamb

1107
0
PODZIEL SIĘ

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców ulicy Załamanej. Jeszcze w tym roku, a najpóźniej w przyszłym, powinny się rozpocząć prace związane z budową w jej ciągu kanalizacji sanitarnej. Przypomnijmy, rejon Załamanej to jedno z nielicznych miejsc w Sochaczewie, gdzie do tej pory właściciele posesji muszą korzystać z przydomowych szamb.

Jak poinformował nas Stanisław Grażka, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, jest to kolejny etap budowy sieci w rejonie dworca PKP.

W ramach obecnych prac do kanalizacji podłączone zostanie między innymi istniejące przy Załamanej przedszkole oraz kamienice przy wiadukcie. O co u władz miasta, w imieniu mieszkańców, zabiegała radna Selena Majcher.

Dodajmy, że budowa kanalizacji w ciągu ulicy Załamanej, to początek zmian, jakie planowane są w tym rejonie Sochaczewa. Jak już informowaliśmy, w przyszłym roku miasto i Starostwo Powiatowe przystąpią do przebudowy ulic Towarowej i Księcia Janusza. Oba samorządy przymierzają się także do remontu ulicy Sienkiewicza. Tu partnerem obydwu samorządów będą PKP, które kosztem kilkunastu milionów złotych chcą zagospodarować tereny przyległe do dworca.

dot