Strona główna Teresin Kardynał Sarah w Niepokalanowie

Kardynał Sarah w Niepokalanowie

1467
0
PODZIEL SIĘ
fot. Marcin Odolczyk
Do Niepokalanowa 25 lipca przybył – na zaproszenie krakowskiej prowincji franciszkanów – kardynał Robert Sarah. Jest on prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – jedną z najważniejszych osób w Watykanie.
O godzinie 18.00 w Bazylice Niepokalanego Poczęcia NMP odprawił Mszę Świętą w języku łacińskim. Po Eucharystii pobłogosławił samochody na placu przed bazyliką z uwagi na wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po Mszy św. odbyło się otwarte spotkanie z wiernymi. podczas którego Kardynał odpowiadał na pytania uczestników.
Poruszone zostały m.in. kwestie edukacji dzieci w wymiarze godnym rodziny katolickiej oraz rola Polski w stosunkach z Zachodem. Kardynał podkreślił, że Polska ma ogromną misję względem Zachodu aby podtrzymać wiarę i tradycje.
Kardynał podczas wizyty w Polsce odwiedzał miejsca związane z życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego – założyciela teresińskiego Niepokalanowa, a podczas Mszy używał jego relikwii – kielicha oraz ornatu. Podkreślił, że my wszyscy, jako chrześcijanie, musimy również dziś umierać tak jak święty Maksymilian. Gwinejski kardynał dodał jednak, że nie można naśladować św. Maksymiliana bez osobistego i autentycznego spotkania Jezusa Chrystusa: – Jako chrześcijanie mamy okazję spotkać Boga w Komunii. Dlatego musimy przeżywać liturgię z wielką uwagą i godnością i musimy słuchać słowa Bożego, aby żyć nim na co dzień – stwierdził.
Na koniec uroczystości Kardynał został obdarowany obrazem św. Maksymiliana przez Braci Mniejszych Konwentualnych – zakon franciszkański, który zarządza Parafią Niepokalanowa.
Daniel Grobelny