Juniorzy lubią brąz

RUGBY W Siedlcach odbył się finałowy turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rugby „15”. Zawody te mają rangę Mistrzostw Polski Juniorów U-18. W tym roku stawka drużyn była bardzo wyrównana i każda miała szansę na medal.

Sochaczewianie pojechali do Siedlec z planem zdobycia medalu. Celowano w czwarte złoto, jednak już pierwszy mecz lekko zweryfikował te plany. Mecz z Juvenią dobrze się rozpoczął. Orkan pierwszy zdobył punkty i mniej więcej po kwadransie przewagi przestał grać. Rywale wyrównali. W końcowych minutach mogli nawet wygrać. Na szczęście krakowianie nie trafili z rzutu karnego. Przed meczem z Juvenią jego uczestnicy minutą ciszy oddali hołd niedawno zmarłym sochaczewskim rugbistom – Januszowi Gilowi, Mariuszowi Szatkowskiemu oraz Maciejowi Gołębiowskiemu.

Drugi mecz z łódzkimi Budowlanymi zupełnie nie wyszedł podopiecznym Jakuba Sekleckiego. Rywale w pierwszej połowie zdobyli przewagę, którą utrzymali do końcowego gwizdka. Mecz z Lechią Gdańsk decydował o awansie do „małego finału”. Sochaczewianie mocno skupieni i zmotywowani przystąpili do tego spotkania. Zagrali bardzo dobrze i pewnie pokonali przyszłych Mistrzów Polski.

Mecz o brąz z Wawelskimi Smokami był rewanżem za eliminacje. Tym razem nasi rugbiści stanęli na wysokości zadania i po bardzo zaciętym i twardym meczu wygrali jednym podwyższeniem. Ostatni gwizdek. Wielka radość, ale i chyba pewien niedosyt. Brązowy medal cieszy. Mogło być lepiej.

Brązowa drużyna prowadzona przez trenera Jakuba Sekleckiego zagrała w składzie: Buchan, Adamczyk, Paradowski, Brodowski, Wiśniewski, Mroziński, Misiak, Olejek, Litwińczuk, Gołębiewski, Woźniak, Książek, Pętlak, Król, Nowakowski, Tarmanowski, Mechecki, Szwarc, Kitliński, Dąbrowski, Dobijański, Szufliński oraz Lazzari.

Wyniki RC Orkan Sochaczew;

RC Orkan Sochaczew – RzKS Juvenia Kraków 5:5 (5:0), punkty: Adam Litwińczuk (5)

Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź 5:19 (0:14), punkty: Patryk Paradowski (5)

Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 18:0 (10:0), punkty: Krystian Mechecki (6), Patryk Paradowski (5), Antoni Gołębiewski (5), Daniel Woźniak (2)

Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 12:10 (12:5)

punkty: Adam Litwińczuk (5), Michał Szwarc (5), Krystian Mechecki (2)

Klasyfikacja końcowa

1.RC Lechia Gdańsk

2.KS Budowlani Lublin

3.RC Orkan Sochaczew

4.RzKS Juvenia Kraków

5.KS Budowlani Łódź

6.RC Arka Gdynia

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz