Strona główna Sochaczew miasto Jedną zawieszą druga poleży

Jedną zawieszą druga poleży

932
0
PODZIEL SIĘ

Znana jest już firma, która na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie zamontuje elektroniczną tablicę wyników na stadionie KS Bzura. Jak poinformował nas Mieczysław Głuchowski, dyrektor MOSiR-u, tablicę dostarczy i zamontuje firma Prestige Sport z Legionowa, której oferta złożona w przetargu okazała się najniższa i wyniosła 30 497 złotych.

Tablica będzie miała wymiary 4 na 1,5 metra. Oprócz funkcji wyświetlania wyników, będzie również wyposażona w zegar. Dodatkowo można na niej wyświetlać reklamy oraz umieszczać elektroniczne loga firm czy klubów rozgrywających właśnie mecz.
– Tablica zostanie umieszczona na łuku, od strony budynku klubowego. Takie umiejscowienie spowoduje, że wyświetlane na niej komunikaty będą widocznie zarówno dla widzów siedzących na trybunie, jak i na ławeczkach od strony Pasażu Duplickiego – powiedział nam Mieczysław Głuchowski.

Dodajmy, że zakup tablicy został zrealizowany w ramach tegorocznego Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego na złożony wniosek, który zyskał poparcie mieszkańców. Przewiduje się także zakup i montaż podobnej tablicy na stadionie MKS Orkan przy ulicy Warszawskiej.
W tym przypadku pojawił się jednak problem natury technicznej. Jest nim planowana przebudowa stadionu, na którą miasto otrzymało środki z Ministerstwa Sportu. Remont ma się rozpocząć w tym roku.

– Tablica dla Orkana zostanie już wkrótce zakupiona. Jednak, ze względu na planowane prace związane z przebudową stadionu, nie zostanie zamontowana. To nastąpi dopiero po zakończeniu prac – poinformował nas dyrektor Głuchowski.

Dodajmy, że zakres prac, jaki przewidziano w tym roku – w związku z modernizacją obiektów sportowych przy ulicy Warszawskiej – przewiduje modernizację głównego boiska. Wokół niego powstanie sześciotorowa bieżnia ze sztuczną nawierzchnią. Do tego dojdzie miejsce do rzutu oszczepem i pchnięcia kulą. Powstaną również skocznie do skoku o tyczce, w dal i wzwyż. W ramach tegorocznych prac zostanie również wybudowana nowa, zadaszona trybuna, która będzie mogła pomieścić 1000 osób. Szacowany koszt inwestycji to 3,7 miliona złotych, z czego 2,5 miliona złotych będzie pochodziło z dotacji przyznanych przez Ministerstwo Sportu.

Natomiast trzykrotnie mniej będzie kosztowała kolejna inwestycja, która – podobnie jak zakup tablic – zostanie zrealizowana w tym roku w ramach tegorocznej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o budowę kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 i nr 3. Koszt jego budowy to 1 093 728 złotych a zrealizuje ją na zlecenie miasta firma Ziel-Bud. Boisko zostanie wybudowane do końca września.

Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoniec szamb
Następny artykułPARKOMETRY INWIGILUJĄ KIEROWCÓW?