Strona główna Brochów Gazociąg w sierpniu

Gazociąg w sierpniu

1238
0
PODZIEL SIĘ

BROCHÓW Prawie rok temu, w sierpniu 2016 roku zakończyły się negocjacje Piotra Szymańskiego, wójta gminy Brochów, z firmą SIME Polska i podpisana została umowa na budowę gazociągu średniego ciśnienia w miejscowościach w Brochowie i Janowie.
Pierwszy etap tej inwestycji pociągnięty będzie od firmy Helio, trasą nr 705 i drogą powiatową w stronę Janowa i Brochowa, a zakończy się przy poczcie. Drugi etap pójdzie wzdłuż drogi do terenów Wojskowej Akademii Technicznej.

SIME Polska na początku bieżącego roku ogłosiła przetarg na budowę gazociągu. Cała przewidywana inwestycja ma mieć około 3881 metrów długości. W wyniku podpisanej umowy między SIME Polska a gminą Brochów, przyłączone do sieci gazowej zostanie również powstające Gminne Centrum Medyczne oraz budynek Ośrodka Zdrowia w Brochowie. Pierwszy etap sieci gazowej, który obejmuje osiedle w Janowie, ma zakończyć się w sierpniu.

– Prace budowlane idą bardzo sprawnie i przewidujemy, że oddanie zaplanowanego odcinka odbędzie się zgodnie z planem – zapewnia Wioletta Dobrowolska, sekretarz gminy Brochów – Są co prawda pewne niedogodności, ale mieszkańcy gminy bardzo się cieszą, że będą mieć gaz z sieci, znacznie tańszy i wygodniejszy w zastosowaniu.
Drugi etap gazyfikacji miejscowości Brochów wykonany zostanie do końca IV kwartału 2018 roku.

– To jedna z największych inwestycji na terenie naszej gminy. Uważamy, że bardzo potrzebna i spełniająca oczekiwania. Zabiegaliśmy o to, aby SIME Polska zrealizowała ją u nas – dodaje Piotr Szymański.

Firma kilka lat wcześniej miała podpisana umowę o gazyfikacji i miała inwestować w gminie Brochów, lecz w pewnym momencie wycofała się. Dopiero zabiegi Piotra Szymańskiego doprowadziły, że po latach inwestycja ruszyła.

BN
Fot. UG Brochów

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkarga do WSA
Następny artykułZapuszczony cmentarz