Strona główna Nowa Sucha Dyrekcje bez zmian

Dyrekcje bez zmian

827
0
PODZIEL SIĘ

NOWA SUCHA W gminie odbył się konkurs na stanowisko dyrektora w Zespołach Szkół w Kozłowie Szlacheckim i Nowej Suchej. Zgodnie z nowymi przepisami – obowiązującymi od września tego roku – dyrektorom, którym kończy się właśnie kadencja, można ją przedłużyć jedynie o dwa lata. Jednak po tym terminie muszą być przeprowadzone konkursy.

8– My jednak zdecydowaliśmy w gminie, że korzystniej będzie przeprowadzić konkursy. Zmian praktycznie nie ma. Było po jednym zgłoszeniu w obu miejscowościach. Pozostały te same dyrektorki, gdyż przystąpiły do konkursu. Sprawdziły się na tych stanowiskach i komisja konkursowa uznała, że nadal będą dobrze wypełniać swą rolę – powiedziała Wioletta Bielas, kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy w Nowej Suchej.

W Kozłowie Szlacheckim na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół pozostaje Maria Modzelewska – Papiernik, a w Nowej Suchej – Małgorzata Szostak. Stanowiska obie panie będą piastować przez następne 5 lat. Po tym terminie, jeśli zechcą, mogą znów ubiegać się o funkcję dyrektora. Na stanowiskach dyrektora szkół nie ma limitów kadencji.

BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwiat tańca jak malowanie
Następny artykułNie dadzą policji