Strona główna Edukacja Doposażyli pracownię w Osiemdziesiątce

Doposażyli pracownię w Osiemdziesiątce

817
0
PODZIEL SIĘ

Kształcenie zawodowe zmienia się, od nowego roku szkolnego zaczynają funkcjonować szkoły branżowe I stopnia. Trzyletnia zasadnicza szkoła zawodowa przekształci się w trzyletnią szkołę branżową I stopnia. Pierwsi absolwenci ukończą szkołę branżową I stopnia w 2020 roku.

Kształcenie zawodowe, zarówno na poziomie szkoły branżowej, jak i technikum wymaga odpowiedniego wyposażenia pracowni szkolnych. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie pozyskało na ten cel dodatkowe środki. Dzięki temu ZS CKP otrzymało 42 tysiące złotych na doposażenie pracowni dla nowego zawodu, jakim jest technik urządzeń dźwigowych.
Z nowej pracowni będą mogli korzystać nie tylko uczniowie z klasy technikum urządzeń dźwigowych, ale wszyscy ci, którzy w programie mają przedmioty elektryczne, a także ci z branży mechanicznej.

– Wiążemy duże nadzieje z funkcjonowaniem tej pracowni – mówi Julia Jakubowska, dyrektor Osiemdziesiątki – Mamy już niezbędne wyposażenie, teraz będziemy urządzać pracownię, tworząc w niej nowoczesne stanowiska do nauki zawodu. Wyposażenie szkolnych pracowni dostosowujemy do zmian zachodzących w systemie kształcenia zawodowego. Zakupiony już został sprzęt audiowizualny, są laptopy, zestawy komputerowe, mierniki uniwersalne, zestawy do budowania obwodów elektrycznych, silniki elektryczne, słowem to, co w takiej pracowni jest niezbędne.

Dyrekcja ma w planie stworzenie pracowni stricte elektrycznej uwzględniającej nowe rozwiązania technologiczne. Skoro jest już niezbędne wyposażenie, wystarczy przeprojektować i przystosować pracownię, w której odbywają się zajęcia w taki sposób, by uczniowie mieli indywidualne stanowiska ćwiczeniowe wyposażone w odpowiedni sprzęt. Wakacje to dobry czas, by niezbędne prace wykonać.

Grażyna Bolimowska-Gajda