Celem kolejne medale

fot.pixabay

RUGBY Od środy (5 lipca) kadeci sochaczewskiego Orkana rozpoczną rywalizację o medale Mistrzostw Polski w Rugby „15”. Czterodniowy turniej finałowy odbędzie się w Łodzi, a weźmie w nim udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszej zagrają podopieczni trenera Macieja Misiaka. Kolejno zmierzą się na boisku z: BBRC Łódź (5.07, godz.15.00), Budowlanymi Lublin (6.07, godz.14.00) oraz Arką Gdynia (7.07, godz.13.00).

W drugiej grupie rywalizowały będą zespoły Budowlanych Łódź, Lechii Gdańsk, Juvenii Kraków oraz Legii Warszawy. Decydujące o kolejności mistrzostw mecze odbędą się w sobotę 8 lipca. Z pewnością sochaczewianie należą do grona faworytów imprezy. Być może nawet uda im się powtórzyć wynik z „siódemek”. Przypomnę w tej odmianie rugby Orkan zdobył złoty medal.

W czasie gdy kadeci będą walczyć o medale, ich starsi koledzy z drużyny juniorów będą szlifować formę na obozie treningowym przed finałowym turniejem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich (mają rangę Mistrzostw Polski U-18). Odbędzie się on w Siedlcach (18-23 lipca) i nie ma co ukrywać, że podopieczni Jakuba Sekleckiego są jednym z faworytów do miejsca na podium. Oby tego najwyższego.

Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz