Strona główna Historia Będzie wielka defilada

Będzie wielka defilada

1177
0
PODZIEL SIĘ

Choć do rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości w 1918 roku ponad 12 miesięcy, to już rozpoczęły się przygotowania. Z tej okazji ma się odbyć wielka defilada w Warszawie, gdzie przedstawione zostaną rekonstrukcje historyczne.

W imprezie współuczestniczyć ma Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Muzealna Grupa Rekonstrukcji Historycznej w Sochaczewie.

– To będzie największa w historii defilada, przypominająca dzieje Polski od państwa Polan do współczesności. Pokaz oręża polskiego poprzez epoki. Ponad 300 koni będzie w tej paradzie uczestniczyć. To ma być defilada wszechczasów. Przygotowania do niej już ruszyły. Odbywają się teraz ustalania z grupami rekonstruktorów – mówi Jakub Wojewoda, kierownik działu historii w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Na razie rekonstruktorzy z Sochaczewa przygotowują prezentację powstańczą z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na 1 sierpnia na Placu Kościuszki oraz na 26 sierpnia rekonstrukcję bitwy pod Mławą 1939.

BN