Strona główna Edukacja Bardzo dobra matura

Bardzo dobra matura

1273
0
PODZIEL SIĘ

Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zdawalność matury 2017 w kraju dla Liceum Ogólnokształcącego wyniosła 84,4 procenta, zaś dla Technikum 67,9 procenta. Zbliżone są również wyniki osiągnięte przez abiturientów na Mazowszu – 85 procent dla LO i 68 procent dla Technikum. Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, zdawalność matury w powiecie sochaczewskim wyniosła w 2017 roku 73 procent.

Tym bardziej cieszy fakt, że tegoroczni maturzyści z „Iwaszkiewicza” wypadli bardzo dobrze i mogą już z powodzeniem rozpoczynać planowanie swojej ścieżki kariery. W bieżącym roku szkolnym do matury w „Iwaszkiewiczu” przystąpiło 82 absolwentów, w tym 46 w Liceum Ogólnokształcącym i 36 w Technikum. Na poprawkę w tym roku nie ma szansy tylko 2 zdających z LO. Poprawkowy egzamin może złożyć w sierpniu 3 absolwentów technikum i 5 absolwentów LO.

Oznacza to, że świadectwa maturalne odebrało w „Iwaszkiewiczu” blisko 85 procent zdających w Liceum i prawie 92 procent absolwentów Technikum. Wyniki osiągnięte przez szkołę mówią same za siebie.

Zatem Matura 2017, to kolejna dobra matura w „Iwaszkiewiczu”. Gratulujemy naszym absolwentom dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów na drodze kariery naukowej i zawodowej. Zaś tym absolwentom gimnazjów, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i wciąż jeszcze wahają się, którą wybrać, polecamy „Iwaszkiewicza” na kolejny etap swojej edukacji.

Hanna Bonecka