Strona główna Sochaczew miasto Aktywne wakacje z paszportem

Aktywne wakacje z paszportem

994
0
PODZIEL SIĘ

W tym roku organizatorzy Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Tadeusza Krawczyka przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest Wakacyjny Paszport Aktywności.

– Wakacyjny Paszport Aktywności jest projektem partnerskim z miastem Sochaczew, obejmującym kilka wydarzeń ujętych w spójną całość, promującą aktywność sportową i społeczną. Głównymi atrakcjami przedsięwzięcia są dwie imprezy, które cyklicznie od 18 lat organizowane są przez Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek” – Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar SOS „Zamek” oraz Rodzinny Rajd Rowerowy po Ziemi Sochaczewskiej im. Tadeusza Krawczyka – wyjaśnia ideę przedsięwzięcia pomysłodawca, minister Maciej Małecki.

Z kolei Łukasz Gołębiowski, koordynator projektu, dodaje: – W tym roku przygotowaliśmy dla wszystkich mieszkańców Ziemi Sochaczewskiej specjalne paszporty. Wierzymy, że pomogą one zmotywować setki osób do kreowania aktywności.

Obaj zachęcają jednocześnie do aktywność podczas wakacji. Formy i sposoby są nieograniczone. Może to być: udział w obozie sportowym, udział w wycieczce, zajęcia sportowe w klubach, udział w imprezach, udział w zawodach, wejścia na obiekty sportowe, jak basen czy boisko. Bardzo ważnym elementem najwyżej ocenianym będzie aktywność jako wolontariusz np. przy współpracy z NGO przy organizacji różnych wydarzeń). Wystarczy pieczątka klubu, stowarzyszenia, fundacji, obiektu, organizatora lub załączony bilet, data i zapis, z jakiej formy aktywności uczestnik skorzystał.

Oprócz niewątpliwej satysfakcji na posiadaczy paszportów czekają atrakcyjne nagrody. Wypełnione paszporty odnosimy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie do 11 września. Także w Ośrodku można otrzymać czyste druki Paszportów. Najaktywniejsi otrzymają niezwykle atrakcyjne nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się we wrześniu.

Wakacyjny Paszport Aktywności jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, a organizatorami akcji są Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek” i Miasto Sochaczew.

Dodajmy, że paszporty będzie można także otrzymać podczas zapisów na Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka lub w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Warto także pamiętać o tym, że przy ocenie naszej wakacyjnej aktywności, aktywność wolontariacka będzie podwójnie punktowana.

Przy okazji przypominamy, że zapisy na Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka trwają do 10 sierpnia w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Olimpijska 3.  W rajdzie mogą wziąć udział turyści indywidualnie i grupowo (rodziny, grupy przyjaciół). Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców. Dzieci do lat 14 mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych.
Jest również możliwość pobrania wniosku ze stron:  maciejmalecki.pl, sochaczew.plhttp://sochaczew.pl, mosir.sochaczew.pi. Skan zgłoszenia można także wysłać na adres: rajd.zapisy@interia.pl lub faxem na numer: 0-46 862-77-59. Można również wniosek wysłać pocztą na adres MOSiR-u: ul. Olimpijska 3,  96-500 Sochaczew.

opr. Jerzy Szostak