Zagrało pięciu „starych”

176
0

PIŁKA NOŻNA Wokół KS Bzura wiele się dzieje. Zamieszanie spowodowane zmianą nazwy klubu prawdopodobnie nic dobrego nie przyniesie. Obym się mylił.

Tymczasem piłkarze drużyny seniorów przygotowują się do pierwszej rundy IV Ligi Mazowieckiej. W swoim drugim sparingu chodakowianie wygrali 6:2 (1:1) z Górnikiem Łęczyca.

Pierwsza połowa była wyrównana. Gospodarze jako pierwsi strzelili gola. Nasi futboliści odpowiedzieli na niego skutecznym wykończeniem jednej z akcji. Po przerwie ponownie Górnik wyszedł na prowadzenie. Bzura obudziła się i przez ostatnie 30 minut dominowała na boisku. Efektem było pięć goli strzelonych przez chodakowian. Ze „starej gwardii” na murawie można było zobaczyć tylko Przemysława Więczka, Kamila Kacprzaka (strzelił jednego gola), Kamila Bartosiewicza (na swoim koncie zapisał dwa gole), Adama Niemyjskiego oraz Kamila Wojciechowskiego. Oprócz nich zagrało aż ośmiu piłkarzy, których przydatność do Bzury jest testowana.

W jakim składzie chodakowscy piłkarze wybiegną na boisko, okaże się dopiero w meczu pierwszej kolejki.

Informacje dochodzące z klubu są niejednoznaczne. Z jednej strony mówi się o ciężkiej sytuacji finansowej Bzury. Z drugiej zaś wiceprezes Grzegorz Ciesielski na forum jednego z lokalnych portali informuje o możliwości wycofania Bzury z rozgrywek IV Ligi, a następnie napisał takie zdanie „Zadłużenie Klubu na dzień dzisiejszy wynosi ok. 300 zł, przy czym nie jest to dług przeterminowany. Klub ma również do rozstrzygnięcia kwestię wypłaty nagród dla piłkarzy, co zrobić może, ale nie musi, gdyż jest to świadczenie uznaniowe”.

Jaka jest prawda o Bzurze? Tego już chyba nikt do końca nie wie.