Strona główna Sport Juniorzy lubią brąz

Juniorzy lubią brąz

345
0

RUGBY W Siedlcach odbył się finałowy turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rugby „15”. Zawody te mają rangę Mistrzostw Polski Juniorów U-18. W tym roku stawka drużyn była bardzo wyrównana i każda miała szansę na medal.

Sochaczewianie pojechali do Siedlec z planem zdobycia medalu. Celowano w czwarte złoto, jednak już pierwszy mecz lekko zweryfikował te plany. Mecz z Juvenią dobrze się rozpoczął. Orkan pierwszy zdobył punkty i mniej więcej po kwadransie przewagi przestał grać. Rywale wyrównali. W końcowych minutach mogli nawet wygrać. Na szczęście krakowianie nie trafili z rzutu karnego. Przed meczem z Juvenią jego uczestnicy minutą ciszy oddali hołd niedawno zmarłym sochaczewskim rugbistom – Januszowi Gilowi, Mariuszowi Szatkowskiemu oraz Maciejowi Gołębiowskiemu.

Drugi mecz z łódzkimi Budowlanymi zupełnie nie wyszedł podopiecznym Jakuba Sekleckiego. Rywale w pierwszej połowie zdobyli przewagę, którą utrzymali do końcowego gwizdka. Mecz z Lechią Gdańsk decydował o awansie do „małego finału”. Sochaczewianie mocno skupieni i zmotywowani przystąpili do tego spotkania. Zagrali bardzo dobrze i pewnie pokonali przyszłych Mistrzów Polski.

Mecz o brąz z Wawelskimi Smokami był rewanżem za eliminacje. Tym razem nasi rugbiści stanęli na wysokości zadania i po bardzo zaciętym i twardym meczu wygrali jednym podwyższeniem. Ostatni gwizdek. Wielka radość, ale i chyba pewien niedosyt. Brązowy medal cieszy. Mogło być lepiej.

Brązowa drużyna prowadzona przez trenera Jakuba Sekleckiego zagrała w składzie: Buchan, Adamczyk, Paradowski, Brodowski, Wiśniewski, Mroziński, Misiak, Olejek, Litwińczuk, Gołębiewski, Woźniak, Książek, Pętlak, Król, Nowakowski, Tarmanowski, Mechecki, Szwarc, Kitliński, Dąbrowski, Dobijański, Szufliński oraz Lazzari.

Wyniki RC Orkan Sochaczew;

RC Orkan Sochaczew – RzKS Juvenia Kraków 5:5 (5:0), punkty: Adam Litwińczuk (5)

Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź 5:19 (0:14), punkty: Patryk Paradowski (5)

Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 18:0 (10:0), punkty: Krystian Mechecki (6), Patryk Paradowski (5), Antoni Gołębiewski (5), Daniel Woźniak (2)

Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 12:10 (12:5)

punkty: Adam Litwińczuk (5), Michał Szwarc (5), Krystian Mechecki (2)