Strona główna Teresin Najlepsi w gminie Teresin

Najlepsi w gminie Teresin

140
0

Tradycyjnie na początek wakacji na kortach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Gminy Teresin w tenisie dla dzieci i młodzieży. Zawody zorganizowane zostały przez UKS Smecz oraz GOSiR w Teresinie.

– Na starcie stanęło ponad dwie dziesiątki młodych zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz gimnazja. Obowiązywał system „każdy z każdym” – relacjonował Hubert Konecki, główny organizator gminnego czempionatu.

W kategorii dziewcząt uczących się w szkole podstawowej najlepszą okazała się Karolina Zdanowska, która nie miała sobie równych, z klasą wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Na drugim miejscu sklasyfikowano Natalię Glińską, a na trzecim uplasowała się Julia Paluchowska. Z kolei wśród chłopców w tej samej kategorii zwyciężył Kamil Sztabert, na drugim miejscu znalazł się Maciej Grosiak, zaś na trzecim Mateusz Zagajewski.
Jeśli chodzi o kategorię szkół gimnazjalnych, mistrzem gminy został Patryk Walencik, drugi był Igor Bonat, trzeci Fabian Niedźwiedzki, a tuż za podium uplasował się Jan Wyrzykowski.

Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowane były puchary oraz nagrody w postaci sprzętu tenisowego. Osobiście wręczali je obserwujący zmagania na korcie – Krzysztof Walencik, dyrektor GOSiR i Hubert Konecki, prezes UKS Smecz
Przy okazji warto dodać, że UKS Smecz zaprasza na nabór do szkółki tenisowej dzieci z rocznika 2010-2011. Zapisy do końca września pod numerem telefonu 604-501-023.