Strona główna Sport Pozostała tylko Ania

Pozostała tylko Ania

130
0

PŁYWANIE Co się stało z bardzo liczną grupą pływackiego narybku w Sochaczewie? Z grona tego pozostała jedynie Anna Mrożewska (Orka Sochaczew), która wystartowała w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych U-14. W olsztyńskim basenie nasza pływaczka spisała się bardzo dobrze.

Najlepiej jej „poszło” na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Już w eliminacjach Ania poprawiła swoją życiówkę (35,12) i z piątego miejsca awansowała do finału A. W nim popłynęła jeszcze szybciej (31,79) ale rywalki nie odpuściły i piąta pozycja nie została poprawiona. Na setkę grzbietem Mrożewska w eliminacjach zajęła 14. miejsce (1.11,47). W finale B popłynęła trochę wolniej (1.12,12) i ostatecznie została sklasyfikowana na 18. miejscu.

Dystans 50 metrów stylem dowolnym specjaliści od innych stylów traktują treningowo. Po prostu chcą się w nim rozpływać. Tak też postąpiła sochaczewianka. W eliminacjach zajęła dwudzieste piąte miejsce, ale poprawiła swoją życiówkę (29,01).
Jeden finał A i trzy nowe rekordy życiowe to z pewnością dobry występ naszej pływaczki na zawodach rangi Mistrzostw Polski.