Strona główna Iłów Nie ma chętnych

Nie ma chętnych

1382
0
PODZIEL SIĘ

IŁÓW Po odwołaniu dyrektora Szkoły Podstawowej w Giżycach po głośnej sprawie oskarżenia o stosowanie przemocy wobec wychowanków, Roman Kujawa, wójt gminy Iłów, ogłosił konkurs na stanowisko nowego dyrektora.

Na razie obowiązki szefa placówki pełni zastępczyni byłej dyrektorki. Jednak, jak wspominała w chwili ujawnienia sprawy, nie jest zainteresowana kierowaniem szkołą, gdyż nie czuje się na siłach i ma inną wizję swej pracy.

Termin zgłaszania ofert na konkurs na dyrektora SP w Giżycach minął 20 czerwca. Jednak, jak wspomina Przemysław Nowacki, sekretarz gminy, nie wpłynęła żadna oferta, ani z terenu gminy, ani powiatu sochaczewskiego.

Wygląda więc na to, że zła sława szkole się nie przysłużyła i nikt nie myśli zmierzyć się z wyzwaniami, jakie czekają tę placówkę od września.
– Teraz komisja konkursowa zbierze się i zastanowi, co z tym zrobić. Oczywiście placówka nie może pozostać bez dyrektora i trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu. Albo ponownie ogłosić konkurs, albo też poszukać innego pomysłu – dodaje sekretarz gminy. Jednak w jego opinii sprawa musi być rozstrzygnięta jak najszybciej. Najpóźniej do końca wakacji.

W czwartek, 29 czerwca, komisja konkursowa zajęła się ofertami zgłoszonymi na stanowisko dyrektora przedszkola samorządowego w Iłowie. Ostateczne wyniki będą znane na początku lipca.

BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKostka na parkingu
Następny artykułTęczowa bez błota