Strona główna Iłów Zmarła ofiara wybuchu butli gazowej

Zmarła ofiara wybuchu butli gazowej

2658
0
PODZIEL SIĘ

PRZEJMA Po zapaleniu się oparów gazu z nieszczelnej butli w miejscowości Przejma w gminie Iłów około południa w piątek, 23 czerwca wybuchł pożar. Poszkodowanym był mężczyzna średnim wieku. Właśnie okazało się, że ofiara wybuchu butli zmarła po prawie tygodniu walki o życie.

Zdaniem Rafała Krupy, rzecznika prasowego Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie najpewniej powodem pożaru była nieszczelna butla. Mężczyzna najpewniej przygotowywał sobie posiłek i nie poczuł, że gaz się ulatnia lub nie zwrócił na to uwagi. Ogień w pierwszej kolejności objął gospodarza domu. Mężczyzna ogromnie poparzony ledwo się wydostał z płomieni. Strażacy ugasili pożar, a służby medyczne wezwały śmigłowiec, który zabrał ciężko rannego mieszkańca Przejmy. Rozpoczęła się walka o jego życie. Rokowania od początku były bardzo słabe. Mężczyzna miał w większości poparzenia I oraz II stopnia. Skóra w wielu miejscach była zwęglona. Poparzeniami objęte było prawie 80 procent ciała. W tej sytuacji była to walka o przeżycie. Niestety stan ofiary pożaru był tak ciężki, że nie udało się go utrzymać przy życiu.

Rafał Krupa przypomina, to nie pierwszy przypadek, gdy zapala się nieszczelna butla gazowa, ale najtragiczniejszy w tym roku.

Mamy do kilkunastu takich zdarzeń w roku. Przypadki rozszczelnionych butli gazowych są dość częste. Jeśli więc jakiś użytkownik, posiadacz butli czuje wydobywający się zapach gazu mimo, że butla jest zakręcona, to powinien szybko to zgłosić do nas. Takie butle nie powinny być użytkowane, gdyż są zagrożeniem dla zdrowia i życia – stwierdza rzecznik straży pożarnej.

BN

Fot. PPSP Sochaczew