Strona główna Powiat Zapłacimy za przejazd w pobliżu Sochaczewa

Zapłacimy za przejazd w pobliżu Sochaczewa

3867
0
PODZIEL SIĘ
fot.viatoll.pl

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, od 9 lipca kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli wnosić opłaty w systemie viaTOLL na kolejnych drogach na terenie Polski.

Opłata dotyczy również zespołów pojazdów. Co oznacza, że jeśli samochodem osobowym ciągniemy dużą przyczepę (np. kempingową) i całość przekracza masę 3,5 tony mamy obowiązek wnoszenia opłat.

W okolicach Sochaczewa opłaty będą pobierane za przejazd drogą krajową nr 50 – od skrzyżowania z drogą krajową nr 92 w Kuznocinie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3835W w Guzowie (ok. 15 km). Z ich poborem muszą się również liczyć kierowcy podróżujący drogą krajową nr 92. W tym przypadku chodzi o odcinki od  skrzyżowania z drogą krajową nr 14 w Łowiczu do skrzyżowania z drogą krajową nr 50 w Kuznocinie (ok. 23 km) oraz od skrzyżowania z drogą krajową nr 50 w Sochaczewie do granic Warszawy (ok. 44 km).

Stawka za przejazd kilometra uzależniona jest nie tylko od masy pojazdu, ale i spełnianej przez samochód normy emisji spalin. Opłata za kilometr drogi dla pojazdu spełniającego wymogi normy Euro 5 jest dwukrotnie niższa niż dla pojazdu spełniającego normę Euro 2. W przypadku samochodu o masie od 3,5 do 12 ton na autostradach i drogach ekspresowych wynosi ona odpowiednio 20 i 40 groszy za kilometr, a na pozostałych trasach 16 i 32 grosze.

opr. atu