Strona główna Edukacja Zaczytany „Chopin”

Zaczytany „Chopin”

1248
0
PODZIEL SIĘ

To pierwszy w województwie mazowieckim Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. W środę 21 czerwca, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie, odbyło się inauguracyjne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Inicjatywa, której autorkami są panie Marta Białecka-Zubrzycka i Bogusława Górnicka, skierowana jest do wszystkich lubiących czytać i dyskutować o literaturze. Pierwsze spotkanie poświęcone było książce „Życie Pi” autorstwa Yanna Martela, kanadyjskiego pisarza i podróżnika, urodzonego w Hiszpanii.

Na wspólnym spotkaniu MDKK każdy miał szansę opowiedzieć o swoich przemyśleniach na temat tej ciekawej książki. Dzieliliśmy się wrażeniami oraz ogólnymi emocjami, jakie towarzyszyły nam podczas czytania. Mogliśmy spojrzeć na tę książkę z jeszcze innej strony i zobaczyć coś, co może umknęło nam podczas lektury. Nie wszystkim „Życie Pi” przypadło do gustu. Sporo było krytycznych uwag. Ale przeważały opinie podkreślające wieloznaczność, filozoficzny charakter książki Martela. Wywiązała się niezwykle ożywiona dyskusj

Spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki będą odbywać się raz w miesiącu. Wkrótce wybierzemy następny utwór, o którym porozmawiamy we wrześniu. Wszystkich miłośników książki, czujących potrzebę podzielenia się wrażeniami z lektury, zainteresowanych również nową formą zajęć pozalekcyjnych.
Dziękujemy za inspiracje założycielom DKK w Rybnie paniom: Małgorzacie Malejka i Ewie Bojarowskiej.
Natalia Kapusta

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolicjanci o wakacjach
Następny artykułOtwarta bardziej otwarta