Strona główna Teresin Wokalne sukcesy

Wokalne sukcesy

1175
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Tegoroczna edycja konkursu wokalnego „Tulipanada”, którego organizatorem jest Dom Kultury „Kolorowa” w Ursusie, przyniósł wiele pozytywnych wrażeń dla uczniów i ich nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.

Wystartowało ponad 400 solistów i chórów  z Warszawy i okolic, a wśród nich reprezentanci Teresina. W kategorii klas 0-3 wystąpiły: Małgorzata Płowik, Nina Kupska, Nadia Janecka, Maria Pietrak, Hanna Kołodziejak, Julia Kołodziejak, Oliwia Matyska, Katarzyna Rosa, Weronika Figat i Maria Kowalska. Przygotowaniem poszczególnych dziewcząt z teresińskiej placówki zajęły się m.in. Barbara Marczuk-Piotrowska, Aneta Walczak, Agata Radosz, Renata Włodarczyk oraz Renata Kołodziejak. Warto dodać, że w kategorii 10-12 lat Teresin był godnie reprezentowany przez szkolny chór i wokalistkę Wiktorię Kornacką, które przygotowywała Agnieszka Fortuna.

Do drugiego etapu spośród 103 uczestników z kategorii wiekowej pierwszej przeszło 16 solistów. Z Teresina zakwalifikowały się dwie wokalistki. Brawa należą się zarówno Katarzynie Rosa, która zaprezentowała utwór „Rytm i melodia”, jak i Julii Kołodziejak za piosenkę „Opowiem Ci o lwie”. Pierwsza z nich w wielkim finale została wyróżniona, druga – Julia – stanęła na drugim konkursowym stopniu podium.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJeszcze jedna kolejka
Następny artykułNowy proboszcz w Rębowie