Strona główna Nowa Sucha Wójt zatańczył salsę

Wójt zatańczył salsę

1849
0
PODZIEL SIĘ
W gminie Nowa Sucha mieszkańcy tłumnie i radośnie powitali tegoroczne lato. Na dorocznym festynie nie brakowało atrakcji. Dla każdego było coś miłego.
Nie pamiętam, który to już festyn z kolei. Jednak na każdym bywam na nim. Lubimy z rodziną te festyny – stwierdziła pani Anna, która przyprowadziła wnuczęta. Te zaś biegały sobie po boisku.
Impreza rozpoczęła się występami przedszkolaków oraz biegami dzieci w wieku 7 lat i ciut młodszych. Zadbano o bardzo wiele atrakcji dla najmłodszych. Było malowanie buziek, kula do chodzenia po wodzie, dmuchany zamek, zjeżdżania oraz euro-bungee. To ostatnio cieszyło się ogromnym powodzeniem i to bez względu na wiek. Wiele emocji wzbudziło przeciąganie liny, ale chętnych było niewielu. i to głównie dzieci.
Starsi woleli konkurencje militarne – strzelanie do tarczy z karabinka i rzut granatem. W pierwszej konkurencji celniejszym okiem wykazywały się panie. Natomiast w drugiej lepsi byli panowie.
Jakieś dwa lata temu strzelałam do puszek. Teraz było trudniej, ale mi się podoba – stwierdziła Karolina. W ciągu dwóch minut trafiła do 5 punktów na tarczy.
Prawdziwym tegorocznym hitem imprezy był konkurs kulinarny „Nalewki dla zdrowotności”. Startowały trzy ekipy. Emerytki Irena Osmańska, Janina Sobala i Jadwiga Zdunkiewicz prezentowały zestaw „Nalewki od cioteczki”. Następna ekipa Basia Jaczyńska, Jola Buczek i Anita Perendyk uruchomiły „Pogotowie Nalewkowe”. Ubrane w medyczne czepeczki z powagą mierzyły puls „pacjentom” i ordynowały naleweczki. Ostatnia ekipa prowadzona była przez małżonków Ziółkowskich – autorka nalewek była Sylwia.
Jury miało ogromny problem z wyborem, gdyż wszystkie były pyszne. Publiczności najbardziej smakowała nalewka „Powitanie Lata” z cytryny i miodu, również orzechówka, a także z mięty i miodu oraz pomarańczy i białej czekolady.
Pierwsze miejsce zdobyło „Pogotowie Nalewkowe”, drugie emerytki, a trzecie państwo Ziółkowscy. Wszyscy jednak dostali atrakcyjne nagrody.
Zachwyt publiczności wzbudził pokaz kubańskiej salsy. Tańczył Klub Salsy Nowa Sucha, w szeregach którego swoje taneczne pasje realizuje m.in. Maciej Mońka, wójt gminy. W klubie, jak zaznaczono, tańczą osoby powyżej 20 roku życia. Górnej granicy wieku nie ma. Liczy się zamiłowanie do tańca. Publiczność gorąco oklaskiwała tancerzy. Najmłodsi z kolei popisywali się break dancem, wywołując gorący aplauz.
Na koniec wystąpił sochaczewski zespół Rejs, który od lat gości w Nowej Suchej na powitanie lata. Grał repertuar disco i dance. Lato witano do białego świtu.
Bogumiła Nowak
Fot. Bogumiła Nowak