Wojna światów

No i wszelkie proroctwa Platformy oraz Nowoczesnej o upadku Polski jakoś się nie sprawdzają. Polska gospodarka nabiera rozpędu i nawet wszelkie zachodnie instytucje rankingowe muszą przyznać, że jest coraz lepiej. Natomiast amerykańskie gazety ekonomiczne sugerują, aby Grecja brała przykład z Polski, jak walczyć z długiem publicznym, uszczelniając system podatkowy i skutecznie walcząc z wszelkimi wyłudzeniami.
To wszystko jednak zbyt mało dla krytyków Polski, którzy są ślepi na fakty, za to wciąż próbują bronić starego. A co tam jest do bronienia? Nadzwyczajna kasta ludzi coraz częściej kompromituje się zwykłymi kradzieżami, wśród tzw. elit coraz więcej zatrzymanych za przekręty, ale nadzwyczajna kasta jeszcze może podać pomocną dłoń. Tak było przecież w przypadku kierownictwa „Polic”, któremu prokuratura postawiła zarzuty wielomilionowych nadużyć, ale sąd uznał, że to pryszcz. Niech sobie jeszcze korzystają z kradzionego majątku.
Tak więc mamy prawdziwą wojnę światów, z których jeden to świat dążący do ponownego upodlenia Polski i oddania jej w ręce obcych mocarstw. Drugi świat z kolei może zbyt wolno porządkuje sprawy, ale wolę osobiście ten drugi wariant, ponieważ mimo wszystko Polska rośnie w siłę.
A jeszcze, gdy ludzie będą żyli dostatniej, to już więcej do szczęścia nie potrzeba.
Tomasz Połeć

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz