Strona główna Sochaczew miasto Wmurowano akt erekcyjny nowej komendy policji

Wmurowano akt erekcyjny nowej komendy policji

1856
0
PODZIEL SIĘ
W ulewnym deszczu odbyła się  6 czerwca uroczystość związana z  wmurowaniem aktu erekcyjnego na budowie nowej komendy policji w Sochaczewie.
W uroczystości – obok komendanta KPP w Sochaczewie, zastępcy komendanta wojewódzkiego policji wzięli udział przedstawiciele samorządów z terenu powiatu sochaczewskiego ze starostą Jolantą Gontą i burmistrzem Piotrem Osieckim oraz minister  Maciej Małecki i przedstawiciel MSWiA. Nie zabrakło oczywiści sochaczewskich policjantów.
Była to symboliczna uroczystość, gdyż budowa  trwa już od kilku miesięcy, a firma Polaqua zdołała już wybudować piwnice oraz parter budynku. Natomiast w ubiegłym tygodniu przystąpiła do stawiania pierwszego piętra.
Nowa komenda ma być oddana do użytku do końca września 2019 r., a koszt jej budowy wyniesie ponad 17 mln zł. Za tę kwotę powstanie trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery U z wejściem od strony ulicy 1 Maja. Obok niego samej zostanie wybudowany parking oraz budynek gospodarczy, w który znajdą się m.in. boksy dla psów tropiących.
es

fot Jerzy Szostak