Strona główna Sochaczew miasto Wkrótce otwarcie kąpieliska

Wkrótce otwarcie kąpieliska

1107
0
PODZIEL SIĘ
Fot.: Jerzy Szostak

Zakończyły się prace związane z budową kąpieliska na Bzurze, przy miejskiej plaży. Prace na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji prowadzone są przez firmę Agnes – Bud. Ich zakończenie przewidziano na 24 czerwca, a otwarcie kąpieliska zaplanowano dzień później.

Samo miejsce do kąpieli będzie miało 350 metrów kwadratowych i zostanie podzielone na dwie strefy wyznaczone bojami i zabezpieczone specjalną siatką. Przy brzegu znajdzie się brodzik dla dzieci. Natomiast dalej od niego – w kierunku głównego nurtu – zostanie usytuowane miejsce do pływania, z którego będą mogli korzystać dorośli.

W miejscu gdzie będzie można się kąpać dno rzeki zostanie wyrównane i wysypane warstwą piasku o grubości około 50 centymetrów. Oczyszczone zostanie także dno pomiędzy pomostem dla kajaków a przystanią i miejsce do kąpieli. Ono także zostanie wysypane dwudziestocentymetrową warstwą piasku.

Koszt inwestycji to 98 tysięcy złotych. Z tych środków zostanie również zakupiona wieża ratownicza, z której ratownicy będą czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących się w Burze oraz kontener, które ma być zapleczem technicznym kąpieliska.

atu

Fot.: Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWójt czeka na absolutorium
Następny artykułMłodzi mistrzowie