Strona główna Sochaczew miasto Wiatr hula po budowie

Wiatr hula po budowie

1727
0
PODZIEL SIĘ
Fot.: Joanna Smacka
Według zapewnień wykonawcy nowym mostem na Pisi powinniśmy przejechać już pod koniec tego roku. Jednak patrząc na postępy prac wydaje się to mało prawdopodobne.
Do tej pory Warszawskiemu Przedsiębiorstwu Mostowemu „Most” udało się wykonać zbrojenia jednego przyczółka. Nie usunięto natomiast starych fundamentów przeprawy od strony Malesina i w nurcie rzeki.
Nowy most, którego budowa pochłonie 4 538 000 złotych, będzie pierwszą przeprawą łukową w Sochaczewie, a jego nośność wyniesie 40 ton. Jego długość – wraz z przyczółkami – wyniesie 52,4 metra, a sama jezdnia będzie miała 34 metry długości, zaś jej szerokość wyniesie 17,88 metra. Zostaną na niej wytyczone dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra. Dodatkowo przy każdym z nich będzie wyznaczony półmetrowy pas bezpieczeństwa. Projekt przewiduje, że chodniki na nowej przeprawie będą miały 2,5 metra szerokości.
Przy okazji przypominamy wykonawcy inwestycji, że jeżeli posiada nadmiar betonu, to powinien go wykorzystać w inny sposób niż wylewać na pobocze ulicy 15 Sierpnia.
jur