Strona główna Kronika kryminalna Wakacje z narkotykami

Wakacje z narkotykami

1786
0
PODZIEL SIĘ
W czwartek, 15 czerwca, policjanci z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego KPP Sochaczew zauważyli na parkingu przy ul. 15 Sierpnia zaparkowane trzy samochody przy których stało kilka osób. Gdy mundurowi chcieli ich wylegitymować, kierowca bmw  próbował odjechać, lecz mundurowi mu to uniemożliwili.
 Okazało się, że pojazdem, kierował 23–letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha. W jego aucie znaleziono cztery torebki z marihuaną oraz dwie torebki z amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany.
W tym samym czasie z grupy osób oddalił się młody mężczyzna. Chwilę później z pomocą przyjechał drugi patrol policji, aby dokończyć czynności z pozostałymi uczestnikami. Podczas legitymowania kierowcy drugiego samochodu – seata nie ujawniono u niego środków odurzających, ale za to znaleziono kluczyki do zaparkowanego tuż obok i zamkniętego bmw. W jego bagażniku policjanci znaleźli 20 torebek z amfetaminą i 4 torebki z marihuaną.
Ale na tym nie koniec. W poniedziałek, 19 czerwca, policjanci zatrzymali 18–letniego mieszkaniec Sochaczewa. Funkcjonariusze  podejrzewają, że to on oddalił się z miejsca podczas legitymowania i do niego należały narkotyki znalezione w bmw.
Jak poinformowała nas Agnieszka Dzik, oficer prasowy KPP w Sochaczewie, mieszkaniec gminy Nowa Sucha usłyszał zarzut posiadania środków odurzających: – Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone jednak, że te zarzuty zostaną rozszerzone. Dzisiaj zostaną także wykonane czynności z zatrzymanym osiemnastolatkiem. Mundurowi podejrzewają, że mężczyzna zajmował się handlem narkotykami. Za to grozi nawet 10 lat więzienia – dodaje Agnieszka Dzik
Kolejnym zatrzymanym jest 34–letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Mężczyzna był agresywny i policjanci musieli interweniować wobec niego w nocy z soboty na niedzielę. W trakcie czynności okazało się, że ma przy sobie torebkę z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu już zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
W Polsce posiadanie środków odurzających jest zabronione. W związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci będą prowadzić zdecydowane działania wymierzone w osoby, które handlują, posiadają, bądź też udzielają innym środków odurzających – przypomina Agnieszka Dzik.
KPP/ atu