Strona główna Kronika kryminalna W piwnicy mieli plantację konopi

W piwnicy mieli plantację konopi

1901
0
PODZIEL SIĘ
Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Sochaczewie zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W piwnicy domu jednorodzinnego znaleźli 62 krzewy konopi i prawie 4 kilogramy gotowego suszu. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.
Sochaczewscy kryminalni uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie miasta może znajdować się znaczna ilość narkotyków. W związku z tym, w poniedziałek funkcjonariusze weszli do budynku, a tam natrafili na profesjonalną plantację, która mogła dostarczyć znacznej dużej ilości środków odurzających. W piwnicy znaleźli 62 doniczki z krzewami konopi o wysokości około metra oraz blisko 4 kilogramy gotowego suszu.  Na miejscu zatrzymano również 52 – letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich uprawę.

Policjanci zabezpieczyli rośliny, susz oraz sprzęt, który był wykorzystany do hodowli roślin. Kilka godzin później zatrzymano również jego 58 – letnią partnerkę. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali przesłuchani w sochaczewskiej komendzie.
Dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie odbędą się dalsze czynności z ich udziałem.

 Mężczyźnie grozi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich uprawy.  Zatrzymany 52 – latek stanie również przed sądem, który rozpatrzy wniosek o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
sierż. szt. Agnieszka Dzik
 
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRobią śmietnisko
Następny artykułMłodzi pogromcy Bzury