Strona główna Iłów W Iłowie młodzi śpiewali o Bogu

W Iłowie młodzi śpiewali o Bogu

1608
0
PODZIEL SIĘ
W Iłowie szerokim echem odbił się  Międzygminny Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej, który odbył się 30 maja po raz pierwszy. Organizatorem tej imprezy był Gminny Ośrodek Kultury. W repertuarze wykonawców znalazły się utwory o tematyce religijnej.
 – Zainteresowanie tym festiwalem przerosło nasze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, że na pierwszy konkurs przyjedzie tylu chętnych – mówi Małgorzata Czubiel z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie.
Do konkursu przystąpiło 57 uczestników, którzy przypisani byli według wieku do konkretnej kategorii. Wykonawców oceniało jury w składzie: ks. Ireneusz Kosiorek z parafii Iłów, Joanna Rolewska – wokalistka, Sylwia Jurek – przedstawicielka GOK, Łukasz Rogowiecki – muzyk z zespołu Tajm oraz Cezary Szymczak – instruktor śpiewu i dyrygent chóru Vox Maiorum.
W kategorii najmłodszych do lat 6 wygrała Zuzanna Sikora z SP Brzozów, przed Andżeliką Przanowską ze SP Giżyce i Marią Grzegorek ze SP Brzozów. Wyróżnienie wręczono Natalii Kacperskkiej – przedstawicielce Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie.
Z kolei w kategorii klas I-III  pierwsze miejsce zdobyła Amelia Tomaszewska ze SP Iłów, drugie Zuzanna Woźnicka z GBP w Rybnie, a trzecie Martyna Kret ze SP Brzozów. Wyróżnienia przypadły pięciu osobom, byli to: Adam Staniak z GBP Rybno, Julia Cieślak ze SP Kaptury, Lidia Koc z SP Słubice, Julia Papierowska i Julia Kłys (zgłoszenia indywidualne).
Natomiast wśród dzieci klas IV-VI zwyciężył Mateusz Staniaszek, zgłoszenie indywidualne. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Cichosz ze SP Słubice, a na trzecim Agata Mikołajczyk ze SP Brzozów. Wyróżnienia dostali – Hanna Napieracz i Aleksandra Kowalska – obie ze SP Iłów, Maria Szymańska ze SP Brzozów, Paweł Arkuszewski ze SP Giżyce i Franciszek Pawluk ze SP Słubice.
W ostatniej kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce zdobyła Michalina Durmaj ze Słubic. W tej kategorii drugie miejsce zdobyła Natalia Kuźmińska, a trzecie jej siostra Ewelina Kuźmińska, obie z Iłowa.

Jury wyróżnienia przyznało iłowiankom: Karolinie Kret, Natalii Modrzejewskiej i Aleksandrze Tomczak.
Najważniejszą nagrodę, Grand Prix konkursu otrzymała Natalia Cichocka za wykonanie utworu „Matka Boska Częstochowska”. Jury konkursu uznało, że był  to bardzo poruszający występ.
Jak zaznaczyli organizatorzy, byli wdzięczni sponsorom oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do występu. Za rok planowana jest kolejna edycja.
– Myślę, że uda się zrobić ją jeszcze lepiej. W tym roku pokusiliśmy się o taką imprezę i udała się. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a dzieci dały sobie radę i dobrze były przygotowane. Sądzę więc, że bogatsi o doświadczenia tegoroczne przygotujemy kolejną imprezę. Organizując ten festiwal, chodziło nam o popularyzację pieśni i piosenek o tematyce religijnej – dodaje Małgorzata Czubiel, współorganizatorka konkursu. Imprezę wraz z nią przygotowali Waldemar Czubiel oraz Katarzyna Cichosz, która pełniła rolę prowadzącej konkurs.
BN
Fot. GOK Iłów