Strona główna Sochaczew gmina Szkoły nie są gotowe

Szkoły nie są gotowe

1094
0
PODZIEL SIĘ

MOKAS Na terenie gminy Sochaczew trwają gorączkowe przygotowania do roku szkolnego 2017-2018. To rok obowiązywania nowej reformy szkolnej, która rozpoczyna powrót do 8-letniej szkoły podstawowej i wygaszanie gimnazjów.

– Według nowej podstawy programowej mamy ruszyć we wrześniu tego roku, ale nadal wszystko nie jest gotowe. W tej chwili, o czym nas poinformowano, trwa zatwierdzanie nowych podręczników, które mają być zgodne z nowymi programami. Tych podręczników jeszcze do tej pory nie ma. By wszystko dobrze funkcjonowało podręczniki dopasowane do nowej podstawy programowej powinny być co najmniej pół roku wcześniej, aby nauczyciele dobrze przygotowali się do pracy. Szkoła to nie zakład przemysłowy, że przestawia się maszyny, tu wszystko odbywa się na żywym organizmie. Nie można improwizować, bo to przekłada się na późniejsze efekty pracy i wyniki nauczania – stwierdził w rozmowie Krzysztof Mućka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokasie.

Szkoła w tej miejscowości, to najmniejsza placówka szkolna w gminie Sochaczew. Przejście na 8-letnia szkołę podstawową nie będzie tu wielkim problemem, gdyż nie powinno wywołać to rewolucji. Przybędzie tu tylko kilku uczniów. Być może około 10.

BN