Sprawiedliwy podział punktów

fot.pixabay
PIŁKA NOŻNA Warszawska Liga Okręgowa
Co prawda piłkarze Adama Warszawskiego po raz piąty z rzędu nie odnieśli zwycięstwa, tym razem jednak po ciężkiej walce i ogromnym zaangażowaniu wywieźli cenny remis z trudnego terenu. Przeciwnik z podgrodziskiej Chlebni to trzecia siła ligi, można więc było obawiać się ciężkiego spotkania i takie ono rzeczywiście było lecz dla obydwu zespołów. Teresin nie przestraszył się rywala, rozpoczął bardzo mocno, rywale odpowiedzieli dużą agresją i także kilkoma ładnymi dla oka akcjami. W 18 minucie nastąpił totalny brak komunikacji pomiędzy obrońcą Marcinem Zychem a wysuniętym daleko przed bramkę Michałem Nowakowskim. Stoper zagrał głową do tyłu, niestety w światło bramki a lecącej piłki nikt nie był w stanie już dogonić i Chlebnia objęła prowadzenie. Trzy minuty później sytuacja się odwróciła. Po świetnym dośrodkowaniu Michała Bargła z lewego skrzydła do piłki dopadł po kilkudziesięciometrowym rajdzie Filip Jaworski  i umieścił ją w siatce gospodarzy. Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka lecz więcej bramek nie zobaczyliśmy.
Podobnie jak pierwszą tak i drugą część meczu Teresin rozpoczął z ogromną wolą walki i zwycięstwa. Przez 10 minut utrzymywał się praktycznie cały czas na połowie przeciwnika. W 52 minucie w obrębie szesnastki sfaulowany został Mateusz Figat jednak upadł on na linię pola karnego a sędzia nie wiadomo dlaczego uznał, że przewinienie miało miejsce przed polem karnym i odgwizdał tylko rzut wolny. Z niego zaś bramka nie padła i do końca spotkania mimo kilku okazji z obydwu stron i nerwowej końcówki więcej goli już nie padło. Teresin zagrał bardzo ambitnie i agresywnie będąc cały czas wyrównanym rywalem dla wyżej notowanej Chlebni i za to absolutnie zasłużył na pochwałę.
Sezon zbliża się do końca. Za tydzień w sobotę o godz. 11.00 w przedostatniej kolejce do Teresina zawita wicelider tabeli Piast Piastów. Przy takiej grze jak w Chlebni istnieje szansa na osiągnięcie korzystnego wyniku.
LKS Chlebnia – KS Teresin 1:1 (1:1)
Bramka dla Teresina: Filip Jaworski (21 min.)
KS Teresin: Nowakowski – D. Buczyński, Zych, K. Buczyński, M. Kowalski – Leszczyński, Jaworski, Figat, Węsek, Kuśmider – M. Bargieł
KST
               

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz