Strona główna Teresin Sportowe zmagania przedszkolaków

Sportowe zmagania przedszkolaków

917
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Gwarno i wesoło zrobiło się w środowe (21 czerwca) przedpołudnie na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wielkie grono małych sportowców z teresińskich przedszkoli wystartowało tu w imprezie, która zaliczyła udany gminny debiut.
– Wierzę, że przedsięwzięcie na stałe wpisze się w kalendarz sportowy naszych gminnych wydarzeń, bo patrząc na Waszą radość i zaangażowanie w ten pełny zabawy turniej, naprawdę warto – mówił wójt Marek Olechowski, który także bacznie obserwował finałowe rozstrzygnięcia.

Przy słonecznej aurze maluchy dzielne rywalizowały w kilku konkurencjach. Była więc piłka nożna, wyścigi rzędów, testy sprawnościowe, czy zabawa z chustą Klanzy. Umiejętności w zakresie strzelania z łuków sprawdzała m.in. Katarzyna Klata – trenerka LKS Mazowsze, brązowa medalistka IO w Atlancie. Zajęcia prowadzili ponadto Aleksandra Klata – utalentowana łuczniczka z Teresina, Piotr Bieńkowski – piłkarz, trener z KS Teresin oraz Justyna Kamińska – gminny animator sportu, która stwierdziła: – Wszystkie zajęcia na naszych zawodach były prowadzone w formie zabawy i mam nadzieję, że zachęcą dzieci do aktywnych form spędzania czasu wolnego od najmłodszych lat.

Pierwszą edycję teresińskiej Przedszkoliady otworzył Marek Jaworski, wicewójt gminy Teresin, który dla małych sportowców przyszykował też słodką niespodzianką. Potem przedszkolaki ruszyły do rywalizacji, która przyniosła zarówno im, jak i kibicom wiele sportowych emocji.

Pierwsza Przedszkoliada już za nami, pomysł na nią to „strzał w dziesiątkę”, a medale zdobyte przez uczestników z pewnością długo będę im przypominać o tym, jak dzielnie reprezentowali swoje placówki.

Marcin Odolczyk