Strona główna Sochaczew miasto Spółdzielnia chce oddać działki za darmo! Ale czy miasto zechce je wziąć?

Spółdzielnia chce oddać działki za darmo! Ale czy miasto zechce je wziąć?

1164
0
PODZIEL SIĘ

Od kilku tygodni trwa przebudowa ulicy Trojanowskiej. Jednym z elementów modernizacji jest przebudowa skrzyżowania Trojanowskiej z Al. 600-lecia. Projekt przewiduje m.in. poszerzenie wyjazdów w Aleję. Aby było to możliwe, konieczne będzie przesunięcie znajdującej się obok skrzyżowania kapliczki. Problem jednak w tym, że teren, na którym się ona znajduje i gdzie zaplanowano nowy pas jezdni, należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Sochaczewie.

Jej władze nie mają nic przeciwko temu, aby przekazać powiatowi część należącego do spółdzielni gruntu. Stawiają jednak warunek. W zamian za oddanie działki o powierzchni 1501 metrów kwadratowych Starostwu, władze miasta muszą nieodpłatnie od SML-W przejąć kilka działek na terenie Sochaczewa. Są to trzy działki przy ulicy Żeromskiego o łącznej powierzchni 2372 metry kwadratowe, działka przy Al.600-lecia – 1648 m kw. i działka przy ulicy Zawadzkiego – 178 m kw.

Władze SML-W spółdzielni argumentują, że na owych działkach Spółdzielnia dba o czystość i bezpieczeństwo, jak również ponosi opłaty z tytułu podatku i wieczystego użytkowania, co powoduje koszty dla Spółdzielni. Tym samym przekazanie ich na rzecz miejskiego samorządu zmniejszyłoby obciążenia ponoszone przez spółdzielców.

Dodajmy, że w sytuacji, gdyby władze miasta nie zdecydowały się na przejęcie gruntów spółdzielni, co prawda przekaże ona Starostwu potrzebne do przebudowy Trojanowskiej grunty, ale to będzie musiało za nie zapłacić.

dot