Strona główna Sochaczew miasto Sochaczewski szpital w sieci

Sochaczewski szpital w sieci

2601
0
PODZIEL SIĘ
fot. szpitalsochaczew.pl
Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listy placówek zakwalifikowanych do tzw. sieci szpitali. Będą one miały zagwarantowane finansowanie w ramach umowy z NFZ od 1 października tego roku do 30 czerwca 2021 r.
Wśród placówek, które mogą liczyć na finansowe wsparcie funduszu, znalazł się Szpital Powiatowy w Sochaczewie. To z kolei oznacza, że dotychczasowy zakres usług medycznych, w tym ortopedia, zostanie zachowany.
Dodajmy, że podstawą finansowania szpitali, które znalazły się w sieci, będzie ryczałt. Jego wysokość wylicza się na podstawie liczby i struktury sprawozdawanych w poprzednim okresie świadczeń.
Dodatkowo, odrębnie finansowane będą świadczenia szczególnie istotne z punktu widzenia potrzeb pacjentów, np. odbieranie porodów, udzielanie pomocy w razie zawałów serca, programy lekowe, endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego, czy świadczenia związane z leczeniem onkologicznym.
Ministerstwo Zdrowia przekonywało, że wprowadzenie sieci szpitali zapewni pacjentom lepszy dostęp do poradni przyszpitalnych, oraz skróci kolejki na SOR-ach i w izbach przyjęć. Placówki zakwalifikowane do sieci mają zapewniać pacjentom kompleksową opiekę, np. rehabilitację po wyjściu ze szpitala.
Dot/PAP
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOstatni taki remont ratusza
Następny artykułMyślą o targowicy