Strona główna Sport Siła i wdzięk na medale

Siła i wdzięk na medale

1107
0
PODZIEL SIĘ

 W sobotę na chodakowskich obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się III Mistrzostwa Sochaczewa w podciąganiu na drążku i pompkach. Tradycyjnie głównymi organizatorami była ekipa Pull & Push Team wspomagana przez MOSiR.

W pierwszej konkurencji, podciąganiu na drążku, wystartowało trzynastu mocnych facetów i jedna filigranowa przy nich kobieta – Kamila Kubik. Ambitna zawodniczka wykonała piętnaście pociągnięć i zajęła 11. miejsce. Jej wynik jest bardzo dobry i niewiele słabszy od rekordu Polski. Klasą dla siebie był Dany Hannoush. Na drążku podciągnął się 40 razy i następnego Marcina Wróblewskiego wyprzedził aż o 10 podciągnięć. Dany do złotego medalu dołożył kilkadziesiąt minut później brązowy krążek w pompkach.

W drugiej konkurencji, pompkach, wystartowało 12 osób. W tym gronie ponownie znalazła się Kamila Kubik oraz kilkuletni Dorian Plutowski. Panna Kamila odpadła w eliminacjach. Dorian zaś awansował do finałowych pompowań. Zajął w nich czwarte miejsce. Wygrał Paweł Selerski.

Oprócz zmagań i rywalizacji można było obejrzeć między innymi pokazy freestylowe. Impreza po raz kolejny została dobrze zorganizowana i sprawnie przeprowadzona.

Podciąganie na drążku

1.Dany Hannoush 40

2.Marcin Wróblewski 31

3.Cezary Dymkowski 28

4-5.Paweł Selerski i Paweł Koch po 24

6.Damian Węgrowski 23

7.Jakub Godowski 22

8.Mateusz Grzeszczyk 21

9.Radosław Orzechowski 18

10.Grzegorz Burny 16

11-12.Kamila Kubik i Piotr Turczyniak po 15

13.Mateusz Neska 12

14.Paweł Rosa 4

Pompki

1.Paweł Selerski

2.Mateusz Grzeszczak

3.Dany Hannoush

4.Dorian Plutowski.

5.Damian Węgrowski

6.Paweł Koch

Odpadli w eliminacjach: Kamila Kubik, Piotr Turczyniak, Mateusz Neska, Grzegorz Burny, Paweł Rosa oraz Jakub Godowski.

Tomasz Ertman

Fot. MOSiR