Strona główna Młodzieszyn Seniorzy powitali lato

Seniorzy powitali lato

1090
0
PODZIEL SIĘ

MŁODZIESZYN W Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, 9 czerwca, odbyła się długo oczekiwana uroczystość z okazji powitania lata. Tego dnia pogoda nam sprzyjała, było bardzo słonecznie i gorąco, nie tylko w naszych sercach.

Dyrektor Konrad Jakubowski rozpoczął imprezę od powitania wszystkich mieszkańców, pracowników oraz zaproszonych gości. Spotkaniu towarzyszyły występy zaprzyjaźnionych z nami zespołów z placówek; m.in. z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Giżycach, której podopieczni przygotowali ciekawy występ słowno-muzyczny, ze scenkami z bajek, zakończony morałem, gdzie dobro zwycięża zło.

Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie, pod przewodnictwem Jadwigi Orczyk-Miziołek, i przy akompaniamencie Alberta Szułczyńskiego, zaśpiewali piosenki z dawnych lat. Zaś zespół wokalny Dens Babki z Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie, przy akompaniamencie Mariusza Chabra zaśpiewał znane wesołe i nostalgiczne piosenki. Wspólny śpiew, widoczny uśmiech na twarzach i gromkie brawa były dowodem na zachwyt występem.

Nie zabrakło też tego dnia potańcówki, podczas której porwani do tańca mieszkańcy odtańczyli skocznie powitanie lata.

Goście nie zawiedli. Występy były bardzo udane, podobały się wszystkim, o czym świadczyć mogły gromkie brawa. Muzyka poderwała do wspólnego śpiewu oraz tańca.

Marcin Hugo-Bader